Sidan laddas...

Välkommen

Har du en fråga eller vill komma i kontakt med oss så kan du antingen maila, skicka ett meddelande eller besöka oss.

Våra öppettider

Mån - fre 9 - 18 | Lördag 10 - 14
Söndag stängt

Boka tid

Kontaktuppgifter

Telefon: 021 -44 85 100 | hello@salongikon.se
Köpmangatan 1B, 722 15 Västerås

Skicka meddelande
Nagelteknolog & Makeup

Jessica Blomdahl

jessica.b@salongikon.se

Nagelteknolog & fransstylist

Natalie Kettunen

nathalie@salongikon.se

Certifierad Injektionsbehandlare

Sara Cederberg - SysterC

sara@salongikon.se

Auktoriserad Hudterapeut

Anna Johansson

anna@salongikon.se

Frisör/stylist

Moa Ökvist

moa@salongikon.se

Auktoriserad Hudterapeut

Elvira Fisk

elvira@salongikon.se

Frisör/stylist (lärling) 30% ord.pris t.o.m 31/12-21

Agnes Zetterman

agnes@salongikon.se

Frisör/Stylist (Trainee) 10% ord.pris t.o.m 30/11-21

Isabella Massaro

isabella@salongikon.se

Frisör/Stylist

Katja Jaakola

katja@salongikon.se

Frisör/stylist

Frida Parks

frida@salongikon.se

Frisör/stylist

Rebecca Norman

rebecca@salongikon.se

Frisör/stylist

Jeanette Gamba

jeanette@salongikon.se

Frisör/stylist - Mammaledig

Madeleine Vikergård

madeleine@salongikon.se

Frisör/stylist - Mammaledig

Jessica Andersson

jessica@salongikon.se

Vi söker alltid fler talanger till vårt team

Vill du jobba hos oss? skicka in din ansökan till ansok@salongikon


Du hittar oss i centrala Västerås

Köpmangatan 1B, 722 15

Vägvisning

Skicka meddelande

4,8 AV 5 I OMDÖME

"Salong IKON är jättebra, de har allt, både hår, naglar och hud! Väldigt bra kundbemötande och man blir fantastiskt nöjd med sin frisyr, känner sig som en ny kvinna efter ett besök där!..."

Petra Norinder Leinter
Recension från Google

"Bästa salongen i Västerås och fantastisk service..."

Caterina Testoni
Recension från Google

"Supertrevlig personal, väldigt professionella. Gjorde min bruduppsättning, naglar och fransar där och kände mig väl omhändertagen..."

Jonna Karlsson
Recension från Google

"Absolut bästa salongen med så trevlig och kunnig personal..."

Benita Nilsson
Recension från Google

"Bästa stället i stan! Blir alltid 100% nöjd när jag är hos Jessica, som är otroligt duktig och lyhörd frisör!..."

Marie Pettersson
Recension från Facebook

"Skönhetssalong i världsklass! Jeanette Gamba, bästa frisören!..."

Sara Törnqvist
Recension från Facebook

"Proffsigt, trevligt och omtänksam personal. Rekommenderas varmt..."

Karin Larsson
Recension från Facebook

"Fantastiskt duktiga, kompetenta och alltid lika varmt välkomnande- supernöjd kund hos; Marie Thunell och Jeanette Gamba..."

Pernilla Stendahl
Recension från Facebook

"På salong IKON känner man sig varmt välkommen och väl omhändertagen av proffs. Är nöjd kund hos duktiga Jeanette Gamba sen flera år..."

Susanne Svensson
Recension från Facebook

"Super service på en supersalong! Fantastiska erbjudanden · Fin inredning · Fantastiskt resultat · Vackra resultat · Professionella hårprodukter · Lyxig upplevelse · Erfarna stylister..."

Malin Löfvenius
Recension från Facebook

"En riktigt skön upplevelse, hårtvätt, klippning och roligt samtal..."

Ulla Nilsson
Recension från Facebook

Våra samarbetspartners
Pault Mitchell logo
Lilly Nails logo
Dr Dennis Gross logo
look by linn logo